Potřebné pomůcky pro žáky 1. ročníku

Potřebné pomůcky pro žáky 1. ročníku

 

Aktovku, pouzdro

 

 Dále do pouzdra: tužky č.1 (2ks), pastelky do pouzdra, ořezávátko se zásobníčkem, nůžky, lepidlo tyčinkové

 

Obaly na sešity – dle sešitů

 

Do tělesné výchovy : kraťasy, tričko, cvičky, ponožky ( do tělocvičny),   tepláková souprava, tenisky (na hřiště)

 

 Do družiny :  tepláky nebo jiné pohodlné oblečení a obuv (jen se světlou podrážkou) na hraní venku i v družině, odpolední svačinku a pití

 

Výtvarné potřeby, které budou děti potřebovat:  kufřík na výtvarné potřeby, voskovky, lepidlo –váleček tuhý, lepidlo Herkules, malé nůžky, pastelky, štětce kulaté i ploché,  plastelínu, vodovky, tempery, kelímek, ubrus, převlečení, barevné papíry.

 

Každoroční dotace na vybavení žáků 1. ročníku z MŠMT    BYLY ZASTAVENY.   Škola přispívá z vlastního rozpočtu tzv. balíčkem pro prvňáčky v částce 200,- Kč na žáka 1. ročníku.

 

Dále škola společně pořizuje pro všechny žáky školy:  barevné papíry, náčrtníky, výkresy A4, výkresy A5, sešity, balící papír, papíry ke kopírování, na tyto věci rodiče přispívají paušální částkou. Pro první ročník je tato částka stanovena na 150,- Kč ( bude vybráno až v září)

 

**  tužky a pastelky  je vhodné pořizovat trojhranné, napomáhají ke správnému úchopu pera